Лабораторија во Германија произведува едни од најсмртоносните вируси на светот


Римс е малечок германски остров во Балтичкото Море, опкружен со сина вода, многу зеленило и мали колиби кој наликува на мирна дестинација за одмор, но во ова ...
| | веќе видена | слични

 Ракот е еден од најголемите убијци на планетата Земја. За жал, бројката на луѓе заболени од оваа смртоносна болест ширум светот сѐ повеќе се зголемува. Ракот ...
| | веќе видена | слични

На малиот изолиран германски остров Римс, се наоѓа Институтот „Фридрих Лофлер“, една од четирите најдобро изолирани институции, со највисок степен на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вицепремиерот и министер за политички систем Артан Груби во вчерашното гостување на ТВ21 рече функционерите на ДУИ заслужиле да бидат казнети за неносење маски ...
сите 232 | | | веќе видена

Додека Скопје не се согласи на барањата на бугарската страна, Софија нема да може да го поддржи почетокот на преговорите за пристапување на Македонија во ЕУ, ...
сите 366 | | | веќе видена

Групата за теорија на заговор позната како QAnon ја зголеми популарноста во последните месеци. Таа се прошири од таблите за пораки до мејнстрим платформите и ...
сите 143 | | | веќе видена

Се намалува притисокот на водотеците во Кумановско и општина Старо Нагоричане, но нивоата на Пчиња и Крива река сè уште се на високо ниво, проценија денеска ...
сите 191 | | | веќе видена

„Наводно имало вооружени групи кои се подготвуваат на 20 јануари да дојдат во Вашингтон на инаугурацијата на Бајден, но се најавуваат 15.000 полицајци, верувам ...
сите 49 | | | веќе видена

Во зима кога патиштата се подмрзнати или врне снег, се почесто се случуваат сообраќајни несреќи, а често тоа е случај по руралните патишта на кои видливоста е ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лабораторија во Германија произведува едни од најсмртоносните вируси на светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: