Нема сознанија за македонски државјани на Хаити

Нов снажен земјотрес, со јачина од 4.5 степени според Рихтер, ги погоди Хаити, недалеку од Порт-о-Пренс, соопштува Американскиот геолошки завод. Спасувачките ...
| | веќе видена | слични

Новиот земјотрес предизвикал паника кај населениеот од главнито град кое живее покрај урнатините од неговите домови меѓу стотиците трупови кои се’ уште лежат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема сознанија за македонски државјани на Хаити

Од:
До кого (е-маил):
Порака: