Франција ја турка ЕУ кон стратегиска катастрофа


2 копии

Во Францускиот Сенат се одржува посебен состанок на Мониторинг комисијата на Парламентарното собрание на Советот на Европа, посветен на темата „Европските ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Дискусиите за проширување и продлабочување на ЕУ не треба да се избегнуваат во време кога Унијата се соочува со предизвици, кога во европските институции ...
| | веќе видена | слични

На ГАО состанокот на министрите за надворешни работи на Европската Унија, што треба да се одржи во Брисел на 19 ноември, нема да бидат донесени заклучоци за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Политичките надмудрувања на најголемите политички партии во Парламентот, несакањето и неможноста да се најде компромис за главен ревизор и повеќе други ...
| | веќе видена | слични

Францускиот амбасадор во Србија, Жан Луј Фалкони во воведниот збор на панелот „Политиката на проширување на ЕУ на крстосница – вкрстување на ставовите на ЕУ за ...
| | веќе видена | слични

Дирекцијата за заштита на личните податоци (ДЗЛП) е без директор шест месеци, по оставката на Горан Трајковски, а заменик-директор требаше да добие пред 2,5 ...
| | веќе видена | слични

Побрз проток на добра и луѓе во регионот е нешто што одамна требаше да биде функционално на овие простори, ако се земат предвид сите регионални иницијативи во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Дозволете ми да ја разобличам лагата која Зоран Заев сака да ви ја сервира, лажно прикажувајќи дека наводно ќе ви ја зголемел платата, и тоа сака да го продаде ...
сите 204 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 238 | | | веќе видена

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Претседателот на партијата – проф. д-р Христијан Мицкоски одлучи да го водам Републичкиот Изборен Штаб. Ова за мене ...
сите 55 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција ја турка ЕУ кон стратегиска катастрофа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: