Попоски со уште 9 колеги поранешни министри порачаа: ЕУ ризикува да ја изгуби својата стратешка моќ во Западен Балкан


Поранешниот министер за надворешни на Република Македонија Никола Попоски со уште други девет колеги објавија јавно писмо до носителите на одлуки во ЕУ, во кое ...
| | веќе видена | слични

Бугарија треба да биде многу внимателна со она што се случува во Србија. Ова го соопшти европратеникот на ГЕРБ / УДФ, Александар Јорданов, за шпионскиот ...
| | веќе видена | слични

Интервју со професорот Димитрис Христопулос, доскорешен прв човек на Меѓународната федерација за човекови права, сега нејзин почесен претседател. Христопулос ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неочекувано, Франција се најде изолирана во ЕУ околу проширувањето на Унијата. Во оваа политичка драма единствените аплаузи за Макрон дојдоа од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 508 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 599 | | | веќе видена

Судијката Васка Николовска Масевска му рече на обвинетиот Бојан Јовановски, алијас Боки 13, дека ќе го извади од судницата ако говори за неговата здравствена ...
сите 192 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 92 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ соочена со убедлив и извесен пораз на претстојните парламентарни избори кулминира со нервозни соопштенија и страв дека вистината за нивниот најнов ...
сите 62 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попоски со уште 9 колеги поранешни министри порачаа: ЕУ ризикува да ја изгуби својата стратешка моќ во Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: