МИЦКОСКИ ЗА НОН ПЕЈПЕРОТ ОД ФРАНЦИЈА: Патот до членство во Европската Унија станува уште подолг


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вели дека со нон-пејперот на Франција, патот до членство во Европската Унија станува уште подолг. Вели дека со ...
| | веќе видена | слични

Во интервјуто со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски дадено за Курир , тој зборува за најактуелните прашања, за самитот во Загреб на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за порталот Курир.мк ја коментира изјавата на Пендаровски дадена при неговата официјална посета на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Курир зборува за средбата со Бојко Борисов и вели “можеби сум нов во високата политика и со помала ...
| | веќе видена | слични

„Жалам што нашиот политички противник СДСМ, целосно извртувајќи ја вистината, преку креирање на лажни вести се обиде да ги злоупотреби граѓаните. Никаде на ...
| | веќе видена | слични

КУРИР: Тука во Македонија средбата со Бојко Борисов крена прашина, власта ве интерпретира дека сте го прифатиле договорот со Бугарија, која е вистината? ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервјуто за „Курир“ говори за неодамнешната средба со премиерот на Бугарија и за лажните вести кои произлегле по ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за порталот Курир.мк претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговараше на повеќе актуелни прашања, а она за лажните вести зазема посебно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев далеку од очите на македонската јавност, смени член на историската комисија со Бугарија. Воедно, министер од владата на Бојко Борисов јавно соопшти ...
сите 598 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 233 | | | веќе видена

Белата куќа, каде што живее претседателот на САД, денес ќе добие нов станар, бидејќи по инаугурацијата, Џо Бајден официјално ќе стане човекот што ќе ја води ...
сите 163 | | | веќе видена

Одбојкарската репрезентација на Македонија ќе игра на ново Европско првенство откако заедно со Турција обезбеди место на турнирот одигран во Скопје. Два потега ...
сите 134 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 314 пациенти позитивен и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 453 | | | веќе видена

За најновата изјава на бугарската министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева, Македонија да не се надевала на подобри работи по изборите во Бугарија, ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИЦКОСКИ ЗА НОН ПЕЈПЕРОТ ОД ФРАНЦИЈА: Патот до членство во Европската Унија станува уште подолг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: