(ВИДЕО) Демонстранти влечеа градоначалничка и ја полејаа со боја


12 копии

Еден ден откако опозициската лидерка Жанин Анес се прогласи за привремен претседател на Боливија, а два дена по оставката на Ево Моралес, во земјата избија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Боливискиот претседател Ево Моралес денеска ја обвини Организацијата на Американски Држави (ОАД) дека имала директна улога во државниот удар што доведе до ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателката на Сенатот, педесет и двегодишна конзервативка Жанин Анез, стапи на претседателската позиција  откако од функцијата претседател вчера по ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Боливиската политичарка и попретседател на Сенатот од редовите на опозицијата Жанин Ањез синоќа се самопрогласи за привремен претседател на земјата по ...
| | веќе видена | слични

Боливиската сенаторка Жанин Анес се прогласила себеси во Сенатот за преодна претседателка на Боливија, и покрај недостигот на кворум во текот на гласањето за ...
| | веќе видена | слични

Таа синоќа во Сенатот се прогласи за преоден претседател на Боливија и покрај немањето кворум за нејзин избор, откако сенаторите на Левичарската партија на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На помалку од шест месеци политичките партии се длабоко навлезени во предизборната кампања со што уште од сега се создава атмосфера на исчекување и ...
сите 215 | | | веќе видена

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 184 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски откри дека на изборните листи за предвремените парламентарни избори во април ќе ги предводат лица кои до сега не ...
сите 76 | | | веќе видена

Страотна сообраќајка се случила денеска во Словенија. Жртва беше возач на камион на кого налета Опел Корса на обиколницата кај Љубљана.Возачот на камионот ...
сите 176 | | | веќе видена

Програмата „Живот за Македонија" на СДСМ со која ревносно мафтаа пред три години во предизборието, сега може да се именува како „Најголемите политички лаги во ...
сите 249 | | | веќе видена

-Имаме ли 80 пратеника, има ли бадентерово мнозинство, ние сме подготвени и се отвора можноста за чекор назад, тоа сум го кажал и тука нема и не треба да има ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Демонстранти влечеа градоначалничка и ја полејаа со боја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: