Фердинанд: Роналдо е пример за сите, еднаш се шетав покрај неговата куќа и видов…

Рио Фердинанд изјави дека Кристиано Роналдо е најдобар пример за сите деца кои еден ден сакаат да станат успешни спортисти. Фердинанд ја делеше соблекувалната ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот Рајан Гигс (45) е во врска со 15 години помлада манекенка, која е и Ди-џеј, пренесуваат британските медиуми. Поранешниот ас на Манчестер Јунајтед и ...
| | веќе видена | слични

Познатиот фудбалер на Манчестер Јунајтед Рајан Гигс, осум години бил во тајна врска со сопругата на неговиот брат Родриј. Гигс и Наташа се запознале во ноќен ...
| | веќе видена | слични

Малкумина од современиот спорт денес можат да се споредат со Кристијано Роналдо и Леброн Џејмс, великаните во фудбал и кошарка кои вложуваат милиони во своето ...
| | веќе видена | слични

Рио Фердинанд раскажа како се чудел кога видел 10 луѓе во соба кај Кристијано Роналдо, но потоа ЦР7 убаво му објаснил дека има цел тим кој се грижи за тој да ...
| | веќе видена | слични

Рио Фердинанд во неколку наврати има излезено со изјави со кои јасно става до знаење дека Кристијано Роналдо е најдобар пример за сите деца кои еден ден сакаат ...
| | веќе видена | слични

Рио Фердинанд раскажува како се чудел кога еден ден го посетил домот на Кристијано Роналдо и затекнал 10 луѓе, ЦР7 бил опколен од тим кој се грижел за неговата ...
| | веќе видена | слични

Усаин Болт со години го шокираше светот со својата брзина и леснотија со која победуваше на најважните светски трки. Спринтерот од Јамајка стана најбрзиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

 Во Францускиот Сенат се одржува посебен состанок на Мониторинг комисијата на Парламентарното собрание на Советот на Европа, посветен на темата „Европските ...
сите 384 | | | веќе видена

Дозволете ми да ја разобличам лагата која Зоран Заев сака да ви ја сервира, лажно прикажувајќи дека наводно ќе ви ја зголемел платата и тоа сака да го продаде ...
сите 202 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 238 | | | веќе видена

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Претседателот на партијата – проф. д-р Христијан Мицкоски одлучи да го водам Републичкиот Изборен Штаб. Ова за мене ...
сите 55 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 208 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фердинанд: Роналдо е пример за сите, еднаш се шетав покрај неговата куќа и видов…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: