Иса Мустафа прифати Албин Курти да биде новиот косовски премиер

3 копии

Професорот по меѓународно право – Блерим Река, кој беше и кандидат за претседател на последните претседателски избори во земјава, е еден од тројцата можни ...
| | веќе видена | слични

Косовските медиуми пренесуваат дека кандидатот на минатите претседателски избори во Македонија, Блерим Река, да биде назначен за министер за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот кандидат за претседател на Република Македонија, Блерим Река е меѓу тројцата кандидати за позицијата министер за надворешни работи на Косово. Како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот кандидат за претседател на Македонија, професорот по меѓународно право Блерим Река, е еден од тројцата кандидати за министер за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Врховниот суд на Косово одлучи денеска да се прогласат за неважечки над 3.700 коверти со гласови стасани од Србија за вонредните парламентарни избори одржани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Централната изборна комисија на Косово (ЦИК) попладнево ќе започне со пребројување на гласовите во 1.472 од вкупно 2.547 гласачки места на кои се гласаше на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопскиот Апелациски суд го објави решението за пуштањето од притворот во Шутка на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева во домашен притвор. - ...
сите 305 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 150 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи денеска ги повика граѓаните кои ја користат апликацијата „МојДДВ“ да извршат проверка на податоците од трансакциската сметка заради ...
сите 67 | | | веќе видена

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се ...
сите 93 | | | веќе видена

Србија со ништо не го загрози пријателството со Русија, но зошто…?, го прашал русикиот амбасадор, српскиот претседател Алекандар Вучиќ, изјавувајќи вечерва на ...
сите 145 | | | веќе видена

Најдобрите фудбалери ги завршија квалификациите на „историското“ трето место и веќе се фокусираат на новите настапи во Лигата на нации, иако до нив има уште ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иса Мустафа прифати Албин Курти да биде новиот косовски премиер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: