Пендаровски: Преамбициозно е да очекуваме дека ќе се смени ставот на Макрон


Илузорно е да се очекува дека претседател на толку мала држава како нашата може да го убеди францускиот претседател за три недели да го смени ставот и да даде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европратениците не се задоволни од настапот на кандидатот за комесар за проширување, Оливер Вархелји, пренесуваат од комисијата за надворешни работи на ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за комесар за проширување и соседска политика, Оливер Вархелји, на денешниот распит пред европратениците изјави дека еден од неговите приоритети, ...
| | веќе видена | слични

На ГАО состанокот на министрите за надворешни работи на Европската Унија, што треба да се одржи во Брисел на 19 ноември, нема да бидат донесени заклучоци за ...
| | веќе видена | слични

Дискусиите за проширување и продлабочување на ЕУ не треба да се избегнуваат во време кога Унијата се соочува со предизвици, кога во европските институции ...
| | веќе видена | слични

Францускиот амбасадор во Србија, Жан Луј Фалкони во воведниот збор на панелот „Политиката на проширување на ЕУ на крстосница – вкрстување на ставовите на ЕУ за ...
| | веќе видена | слични

Ако ја добијам поддршката да бидам иден Еврокомесар за проширување, до крајот на мојот мандат, Македонија и Албанија ќе бидат длабоко навлезени во преговорите, ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за еврокомесар за проширување Оливер Вархелjи неколку часа беше сослушуван од европратениците во комисијата за надворешни работи на Европскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Дозволете ми да ја разобличам лагата која Зоран Заев сака да ви ја сервира, лажно прикажувајќи дека наводно ќе ви ја зголемел платата и тоа сака да го продаде ...
сите 200 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 237 | | | веќе видена

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Претседателот на партијата – проф. д-р Христијан Мицкоски одлучи да го водам Републичкиот Изборен Штаб. Ова за мене ...
сите 55 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 208 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Преамбициозно е да очекуваме дека ќе се смени ставот на Макрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: