Во подготовка павилјонот, скалите за амфитеатарот и плочникот на корзото во Ѓорче Петров

Во подготовка павилјонот, скалите за амфитеатарот и плочникот на корзото во Ѓорче Петров Во ек се градежните подготовки на втората фаза од корзото во Ѓорче ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Меѓународниот тендер за избор на технологија за отстранување на HCH отпад (линдан и неговите изомери) од кругот на фабриката ОХИС во Скопје е продолжен од ...
| | веќе видена | слични

Oпштина Ѓорче Петров објави повик за реализација на проектот „За поубаво Ѓорче“. „Право на учество имаат сите граѓани на Ѓорче Петров организирани во локални ...
| | веќе видена | слични

Останато

Имаме исчекор – ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ. На средбите во Софија го активиравме дијалогот и потврдивме дека сме за ...
сите 706 | | | веќе видена

На граничниот премин Табановце утрово за влез во соседна Србија се чека од 30 до 40 минути информираат од АМСМ. Ова е поради одењето на македонските граѓани во ...
сите 411 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 56 | | | веќе видена

ОТКАКО ПАНДЕМИЈАТА ГО ЗГОЛЕМИ ЈАЗОТ ПОМЕЃУ ПОНУДАТА И ПОБАРУВАЧКАТА И работодавците и вработените треба да бидат мотивирани да размислуваат за трајност на ...
сите 181 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 101 | | | веќе видена

Многу македонски земјоделци иако вредно работат, со години не заминале на годишен одмор. Имаат премногу работа, но и финансиската немоќ си го право своето. ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во подготовка павилјонот, скалите за амфитеатарот и плочникот на корзото во Ѓорче Петров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: