Бабовски: Исплатата на мерките во агросекторот оди според предвидената динамика


2 копии

Искористеноста на буџетот за 2019 година после ребалансот со кој се исплаќа единственото барање и се реализираат мерките во програмата за земјоделство и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот, Зоран Заев, присуствуваше на настан по повод почнувањето на градежните работи на патот од селото Бутел до селото Љуботен.Тој беше во друштво на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Почна изградбата на патот од село Бутел до село Љуботен, кој ќе биде долг 5,5 километри и ќе се прошири за уште еден метар, а треба да се заврши во рок од 120 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На увидот присуствуваат и градоначалникот на општина Бутел Велимир Смилевски и директорот на агенцијата за финансиска поддршка на руралниот развој и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Општина Карбинци ги продаде сите градежни парцели на индустриската зона, кај селото Таринци. Градоначалникот на Општина Карбинци, Јордан Насев вели дека по пат ...
| | веќе видена | слични

Краварските фарми ќе добијат свои индустриски зони. Тоа ќе им даде шанса од семејни фарми да станат сериозен бизнис. Во ваквата зона што ќе се прави во општина ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од почетокот на епидемијата со корона вирусот во Македонија, денеска има 205 новозаразени граѓани. Починаа шест пациенти. Министерството за здравство информира ...
сите 445 | | | веќе видена

Предизборната кампања завршува на 12 јули во 24 часот кога и официјално почнува предизборниот молк, а дотогаш политичките партии и коалициите учесници во ...
сите 543 | | | веќе видена

Главниот координативен кризен штаб ги објави насоките и пропозициите врз основа на кои државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина може да ...
сите 236 | | | веќе видена

Моторџија удрил во велосипедист по што заминал од местото на инцидентот на регионалниот пат Брвеница-Тетово синоќа пред 19 часот, информираа денеска од СВР ...
сите 299 | | | веќе видена

Изјава за медиуми на Зоран Заев, претседател на СДСМ и носител во ИЕ 4: Пред нас е 15 јули, денот кога треба да одлучиме дали ќе излеземе да избереме сигурност ...
сите 255 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се обврзува дека ќе реализираме изградба на автопатско решение Прилеп-Битола до грчка граница, и продолжување на експресниот пат Прилеп Градско. ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бабовски: Исплатата на мерките во агросекторот оди според предвидената динамика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: