Бабовски: Исплатата на мерките во агросекторот оди според предвидената динамика


2 копии

Искористеноста на буџетот за 2019 година после ребалансот со кој се исплаќа единственото барање и се реализираат мерките во програмата за земјоделство и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот, Зоран Заев, присуствуваше на настан по повод почнувањето на градежните работи на патот од селото Бутел до селото Љуботен.Тој беше во друштво на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Почна изградбата на патот од село Бутел до село Љуботен, кој ќе биде долг 5,5 километри и ќе се прошири за уште еден метар, а треба да се заврши во рок од 120 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На увидот присуствуваат и градоначалникот на општина Бутел Велимир Смилевски и директорот на агенцијата за финансиска поддршка на руралниот развој и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Општина Карбинци ги продаде сите градежни парцели на индустриската зона, кај селото Таринци. Градоначалникот на Општина Карбинци, Јордан Насев вели дека по пат ...
| | веќе видена | слични

Краварските фарми ќе добијат свои индустриски зони. Тоа ќе им даде шанса од семејни фарми да станат сериозен бизнис. Во ваквата зона што ќе се прави во општина ...
| | веќе видена | слични

Останато

Најголемиот број заразени со корона вирусот се и од Штип, а повторната трансмисија на вирусот започна од конфекциските фабрики. Сепак, градоначалникот на Штип ...
сите 578 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа од направени 727 тестирања, регистрирани се нови 89 нови случаи заразени со КОВИД – 19. Оздравени се 17 пациенти, а бројот на починати ...
сите 490 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 179 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 212 | | | веќе видена

Поранешната специјална обвинителка, сега обвинета во случајот „Рекет”, Катица Јанева, денеска во Кривичниот суд ќе ги даде своите завршни зборови за овој ...
сите 188 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 201 | | | веќе видена

Кој има право да ги легитимира гостите кои влегуваат во кафулињата и рестораните, за да се дознае дали тие навистина се припадници на исто семејство. Дали тоа ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бабовски: Исплатата на мерките во агросекторот оди според предвидената динамика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: