САД ги укинуваат санкциите кон Турција, целосен прекин на офанзивата врз курдите во Сирија


Санкциите ќе бидат тргнати, освен ако не се случи нешто со кое нема да сме среќни, рече Трамп во обраќање во Белата куќа Претседателот Доналд Трамп објави дека ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека в петок ќе почнат заедничките патроли со Русија во североисточниот дел на Сирија. Заедничкото ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека парламентот на неговата земја ќе одговори на резолуцијата за геноцидот врз Ерменците на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турскиот парламент ќе одговори на американските резолуции кои го признаваат масакрот на Ерменците како геноцид и повикуваат на санкции против Турција за ...
| | веќе видена | слични

Веднаш потоа Конгресот го поддржа воведувањето на санкции кон Турција поради офанзивата во Сирија. Претставничкиот дом, во кој демократите имаат мнозинство, ...
| | веќе видена | слични

Турскиот парламент ќе одговори на американските резолуции со кои масовните убиства на Ерменците во Првата светска војна се признаваат како геноцид и со кои се ...
| | веќе видена | слични

Ерменскиот премиер Никол Пашињан и министерот за надворешни работи Зохраб Мнацакањан ја поздравија одлуката на Претставничкиот дом на САД да го признае ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото ...
сите 589 | | | веќе видена

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 218 | | | веќе видена

САД се посветени на партнерство со земјите од Западен Балкан и на нивната европска перспектива, а тој пристап нема да се промени, изјави Метју Палмер, заменик ...
сите 385 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Вицепремиерот на Бугарија, Красимир Каракачанов, во изјава за Канал 77, во емисијата Стадион, во која гостуваше премиерот Зоран Заев, изјави дека не слушнал, ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД ги укинуваат санкциите кон Турција, целосен прекин на офанзивата врз курдите во Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: