Европарламентот со вонредна резолуција за преговори со Македонија


3 копии

Заменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски, учествува на 36-тата министерска Конференција на Меѓународната организација на Франкофонијата, која ...
| | веќе видена | слични

Мојата земја мора да ги започне преговорите со ЕУ, како сигнал за продолжување на реформите за кои токму Франција се залага, истакнал заменик министерот за ...
| | веќе видена | слични

Под мототo „Помирување меѓу човештвото и планетата: Перспективи во франкофонскиот простор, во пресрет на 50 години од постоењето на Организацијата на ...
| | веќе видена | слични

Андреј Жерновски, заменик-министерот за надворешни работи ја испочитува Франција со учество на 36-тата министерска Конференција на Меѓународната организација ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Германскиот став останува јасен и непроменет – за Германија отворањето на претпристапните преговори со Европската Унија на Република Северна Македонија беше, е ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Новоизбраниот претседател на Европскиот парламент, Давид Сасоли в понеделник и вторник ќе престојува во Северна Македонија, што ќе биде негова прва официјална ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој доаѓа со порака до земјава, но и до Албанија, дека треба да останат на европскиот пат и покрај пречките кои се појавија на последниот Самит на лидерите на ...
| | веќе видена | слични

Ова го порача германскиот амбасадор во земјава Томас Герберих на почетната конференција на твиниг проектот „Јакнење на институционалниот капаците на Народната ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 250 | | | веќе видена

На прав пат сме! Ги покачуваме пензиите со најголемиот износ во последните 20 години – од 700 до 730 денари почнувајќи од јануари 2020 година. Заедно со ...
сите 222 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 399 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска ги прими копиите од акредитивните писма на новоименуваните нерезидентни амбасадори за Северна ...
сите 396 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 103 | | | веќе видена

Поминаа 14 години како што сме во чекалната на Европската Унија, вели македонскиот претседателот Стево Пендаровски во интервју за парискиот весник „Ла Кроа ". ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европарламентот со вонредна резолуција за преговори со Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: