Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет


15 копии
5 копии

Од полноќ еуросупер БС- 95 ќе се продава по цена од 67 денари за литар, а еуросупер БС- 98 по цена од 69 ден/лит. Цената на мазутот се намалува за 0,122 ден/кг ...
| | веќе видена | слични

Бензините поскапуваат за половина денар, а дизелот останува со иста цена, поради поскапувањето на нафтата на светските пазари. Ова е исходот од денешната ...
| | веќе видена | слични

Со тоа, од полноќ ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 67 денари за литар, а ЕУРОСУПЕР БС-98 по цена од 69 ден/лит. Според одлуката на Регулаторната комисија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Преку континуирано вложување во здравството, образованието и социјалната грижа и мерки како дуалното образование, ќе се подобрува продуктивноста и ...
сите 180 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира лагите и дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 276 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 102 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска најави дека ќе покрене финансиска истрага за судиите кои донесоа одлука за куќен притвор на поранешната специјална обвинителка ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: