Курти: Одлуката на ЕУ за Македонија и Албанија е штетна за дијалогот Белград-Приштина


Одлуката на ЕУ да не започне преговори со Северна Македонија и Албанија негативно ќе влијае на можноста за постигнување договор меѓу Белград и Приштина, вели ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии
16 копии
6 копии
3 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска ќе го прими специјалниот претставник на државниот секретар на САД за западен Балкан, Метју Палмер, кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Портпаролката на Европската комисија Маја Коцијанчич изјави дека по формирањето на новата влада на Косово треба да бидат укинати стоотстотните такси на увозот ...
| | веќе видена | слични

Не смее да се дозволи формирање на „четврта Југославија“, вели лидерот на Самоопределување и кандидат за нов косовски премиер, Албин Курти. Тој го кажа својот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курти: Одлуката на ЕУ за Македонија и Албанија е штетна за дијалогот Белград-Приштина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: