Мицкоски: Кога Шекеринска ве критикува цинично, значи на вистинскиот пат сте


Шекеринска е еден од последните остатоци на транзицијата и кога таков човек ве критикува на таков циничен начин, тогаш мора да сте на вистинскиот пат, одговори ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Франција на министрскиот состанок на ЕУ немаше никаква забелешка за реформите и тие не се причина за ставот на Макрон, вели вицепремирката Радмила Шеќеринска ...
| | веќе видена | слични

Шеќеринска, додева дека и тие како власт не се задоволни од состојбата во правосудството, но за 2,5 години повеќе не постигнала ниту една држава. Таа додава ...
| | веќе видена | слични

Во новото седиште на НАТО во Брисел се подготвуваат просториите за македонската мисија, во очекување на полноправното членство од што земјава ја делат уште три ...
| | веќе видена | слични

Не очекувам реални проблеми, меѓутоа точно е дека зависиме од изборната динамика во Шпанија, изјави министерката за одбрана, Радмила Шекеринска вечерва во Само ...
| | веќе видена | слични
15 копии

На министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска во седиштето на Алијансата во Брисел и беа презентирани просториите каде што ќе биде сместена мисијата на ...
| | веќе видена | слични

До декември и Холандија ке се најде на списокот земји кои го ратификуваа протоколот за членство на Македонија во НАТО. Дебатата во холандскиот сенат е закажана ...
| | веќе видена | слични

Министрите за одбрана на НАТО на дводневниот состанок разгледувајќи ги состојбите во Авганистан и Сирија с е осврнаа и на мисиите и операциите на НАТО, од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот македонски премиер, Љупчо Георгиевски вечерва во интервју на Тв 24 кажа дека нашиот пат кон Европската Унија ќе биде малку подолг, но важно е да ...
сите 627 | | | веќе видена

Oткако поранешната обвинителка од СЈО, Катица Јанева од Шутка беше однесена во домашен притвор во станот на нејзинот син, на Фејсбук со коментар се јави ...
сите 352 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска, во рамките на конгресот на Европската народна партија во Загреб, се сретна со премиерот на Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 182 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Македонија квалификациите за ЕВРО 2020 во групата Г ги заврши на третото место со освоени 14 бодови.Имавме четири победи, две ремија и четири порази. ...
сите 349 | | | веќе видена

Новиот формат на Дејвис купот дебитира неделава во Мадрид и тоа во организација на компанијата „Космос“ зад која стои фудбалерот на Барселона, Жерард Пике. На ...
сите 182 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски одговарајќи на новинарски прашања во врска со повикот на премиерот Зоран Заев руските бизнисмени да инвестираат во земјата и ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Кога Шекеринска ве критикува цинично, значи на вистинскиот пат сте

Од:
До кого (е-маил):
Порака: