ЕУ: Британија да ни ги каже идните чекори


5 копии
2 копии

Овој услов денеска го пренесе портпаролката на опозициските Лабуристи, Дијана Абот. Таа ги повтори ставовите на Лабуристите во емисијата на Би-Би-Си ,,Ендрју ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Според истражувањето на јавното мнение, поддршката за Конзервативната партија е порасната за три отсто во однос на претходната анкета од пред осум дена и сега ...
| | веќе видена | слични

Британската опозиција, Лабуристичка партија соопшти дека протечени се документи во кои се наведува дека премиерот Борис Џонсон сака да ги намали регулативите ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска од шефот на опозицијата Џереми Корбин побара „да се однесува како маж“ и да прифати предвремени парламентарни избори ...
| | веќе видена | слични

Шест дена пред сегашниот рок за Брегзит, Европејците вчера ја одложија одлуката за траењето на пролонгирањето на рокот за излез на Велика Британија од ЕУ без ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Продолжување на преговори за Брегзит со Европската унија во оваа фаза не е оправдано и Британија треба да даде доволно добра причина со цел преостанатите 27 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Центарот за комуникации со јавноста имаше соопштение, ниту ќе додадам, ниту ќе одземам нешто од соопштението. Оваа генерација има одговорност да ја внесе ...
сите 441 | | | веќе видена

Македонскиот народ пристигна пред владата на протестот против продажбата на македонскиот идентит, јазик и историја. Протестите продолжуваат веќе трет ден со ...
сите 332 | | | веќе видена

Смртта на Диего Армандо Марадона го потресе фудбалскиот свет, а бројните „ѕвезди“ на овој спорт секојдневно испраќаат пораки со кои ја величаат аргентинската ...
сите 339 | | | веќе видена

Уште еднаш да повториме бараме ОСТАВКА!Многу чудни работи почнаа да се случуваат и во уметноста со доаѓањето на Зоран Заев на власт. Со потпишувањето на ...
сите 183 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 169 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 197 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 286 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ: Британија да ни ги каже идните чекори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: