Џонсон со притисок врз лабуристите, бара предвремени избори во декември


Шест дена пред сегашниот рок за Брегзит, Европејците вчера ја одложија одлуката за траењето на пролонгирањето на рокот за излез на Велика Британија од ЕУ без ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон се откажа во изборната програма на својата Конзервативна партија да има закана дека ќе ја изнесе Велика Британија од ЕУ без ...
| | веќе видена | слични

Британскиот евроскептичен политичар Најџел Фараж се обидел да го зголеми притисокот над конзервативниот премиер Борис Џонсон. Тој рекол дека неговата Партија ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Лидерот на опозициските лабуристи во Велика Британија, Џереми Корбин, го даде своето прво големо ветување на почетокот на предизборната кампања во кралството, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Предвремените парламентарни избори во Велика Британија ќе ги добие владеачката Конзервативна партија на премиерот Борис Џонсон, покажуваат резултатите од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На денот кога Велика Британија требаше да ја напушти Европската унија, и Борис Џонсон и Џереми Корбин ја почнаа кампањата за предвремените парламентрарни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Објавен е извештајот на Венециската комисија за Законот за употреба на јазиците. Според заклучоците, се оди предалеку во употребата на албанскиот јазик во ...
сите 203 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 379 | | | веќе видена

Единаесет државјани на Австралија се водат како исчезнати, додека 13 се хоспитализирани по ерупцијата на вулканот на Нов Зеланд, изјави австралискиот премиер, ...
сите 57 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 101 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 99 | | | веќе видена

За помалку од два дена премиерот Зоран Заев доживеа неверојатна авантура на две спротивставени ситуации по приемот во Бакингамската плата кај нејзиното ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џонсон со притисок врз лабуристите, бара предвремени избори во декември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: