Протест на млекопроизводителите од Пелагонија поради неисплатени субвенции


Пелагониските млекопроизводители повторно излегоа на протест, бараат да им бидат исплатени субвенциите. Реагираат дека минатиот пат им било ветено дека во ...
| | веќе видена | слични

Тој потенцираше дека од 65 отсто од вкупно производство на тутун е токму од овој крај на нашата држава. Од вкупно 25 милиони килограми производство во државава ...
| | веќе видена | слични

Драго ми е што сите говорници пред мене во своето излагање ги спомна и земјоделците, затоа што тие навистина се важни.-истакна Трајан Димковски , министер по ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Производители на млеко и ориз, сточари, лозари, овоштари,… денеска со мирен протест пред Владата го изразија револтот од актуелната аграрна политика. Уште ...
| | веќе видена | слични

Наместо да се занимаваат со убедување на земјоделците да не излегуваат на протести нека седнат и нека сработат несто во корист на земјоделците и на граѓаните, ...
| | веќе видена | слични

Со трактори накитени со знамиња со сонцето на Вергина и транспаренти со повици за оставка на власта, започна протестот на земјоделците. Повеќе здруженија на ...
| | веќе видена | слични

Земјоделците од цела Македонија, здружени во заедничката мака и доведени до работ на егзистенција, организирано го кренаа својот глас и дојдоа на најавен ...
| | веќе видена | слични

Земјоделците кои денеска протестираа пред владата на Република Македонија уверуваа дека зад протестот не стои ниту една политичка партија. Рекоа дека маката ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 398 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 225 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 145 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 369 | | | веќе видена

Капитенот Кире Лазаров заедно со голманот Никола Митревски беа најзаслужни за вчерашниот триумф над Чиле со што успеавме да ја минеме првата фаза на Светското ...
сите 24 | | | веќе видена

Актуелниот градоначалник на општина карпош Стефан Богоев е вмешан во две афери, вели Виктор Грозданов. Според него, едната афера е со Боки 13, а втората е ...
сите 76 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест на млекопроизводителите од Пелагонија поради неисплатени субвенции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: