Академија Пандев однесе победа од гостувањето кај Шкендија


Работнички и Вардар во нова градска пресметка ќе го отворат 12.коло од Првата фудбалска лига. Двете екипи имаат различни приоритети во моментот, ...
| | веќе видена | слични

Работнички ќе му биде домаќин на Вардар, денеска од 13.30 часот во старото добро скопско дерби како премиера на 12. коло. Нашето фудбалско Класико ќе се игра ...
| | веќе видена | слични

Денес во најсилната македонска лига ќе се сретнат екипите на Работнички и Вардар. Веројатно од поодамна Вардар не бил фаворит во скопското дерби како денес. На ...
| | веќе видена | слични

Вардар заборави кога последен пат бил поразен во домашното првенство, а вчера со триумфот против Борец од 2:0 го нанижа и десеттиот меч на кој освојувал ...
| | веќе видена | слични

Вардар и Академија Пандев ја продолжуваат битката за првата позиција во Првата македонска фудбалска лиига. Црвено-црните после ремито со Ѓорче Петров, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Расте стапката на придонеси од јануари следната година. За пензиско осигурување ќе се уплаќа 18,8% од бруто платата, a за здравствено 7,5%, што е за 1 ...
сите 188 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 119 | | | веќе видена

Ова го потврди и ММФ, кој проектира дека економскиот раст ќе забрза следната година.Фондот истовремено ги поздравува реформите во насоките на сузбивање на ...
сите 255 | | | веќе видена

Според финансии 170 илјади граѓани чекаат поврат на ДДВ. За јули, август и септември едно лице ќе може да земе максимум 1 800 денари. Министерката за финансии ...
сите 56 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 130 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Академија Пандев однесе победа од гостувањето кај Шкендија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: