Кој ќе може да работи и после 64 години?


Колективен договор до крај на годинава - ова е ветувањето на премиерот кон работниците од областа на културата, по едночасовната средба во Владата. Штрајк ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Има позитивна реакција за потпишување на колективниот договор во културата до крајот на годината – изјави претседателката на Синдикатот на културата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По предупредувачкиот марш на почетокот на месецот поради чекањето нов гранков Колективен договор 14 години, претставници од Синдикатот за култура, денеска во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По неколкумесечно преговарање денеска вработените од Агенцијата за катастар на недвижности потпишаа колективен договор со раководството на претпријатието. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Гранскиот колективен договор за вработените во администрацијата, правосудните органи и другите вработени во администрацијата се очекува наскоро да биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претставници од Синдикатот за култура, денеска во владата остварија средба со премиерот Заев и со министерот за култура Исмаили. Од нив добиле позитивен сигнал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 140 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена

Роџер Федерер, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал, три големи тениски имиња, но и тројцата заминаа дома. Ниту еден од нив нема да го гледаме во финалето на завршниот ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој ќе може да работи и после 64 години?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: