Недела на стручни советници


„Стручно образование и обука за сите – вештини за живот“ беше темата на 4-тиот по ред настан - Недела на стручни вештини, што се одржа во Хелсинки, Финска, од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дел од Претседателството на синдикатот на администрација и државна управа – САДУ, на чело со Претседателот на синдикатот Благоја Ралповски имале работна средба ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Синдикатот на администрација и државна управа при Конфедерацијата на слободни синдикати предводен од Благоја Ралповски денеска остварил средба со министерот за ...
| | веќе видена | слични

На средбата, како што информираа од синдикатот, се разговарало за Предлог-измените во Законот за административни службеници и Законот за вработените во јавниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полнењето на државната и на јавната администрација продолжува. Имено, распишани се огласи за вработување на околу 20 тина државни службеници во Министерството ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Речиси една петина од институциите на јавниот сектор имаат помалку од 20 вработени, со што е невозможно да функционираат, и постојат за доделување функции на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новиот предлог закон за пензионирање може да го остави без научен кадар високото образование.Ако на овие работници не им се овозможи да работат и по ...
| | веќе видена | слични

Владата предводена од Зоран Заев и СДСМ не ги исполни условите кои Советот на ЕУ ги побара минатата година како предуслов за добивање на датум за почеток на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 250 | | | веќе видена

На прав пат сме! Ги покачуваме пензиите со најголемиот износ во последните 20 години – од 700 до 730 денари почнувајќи од јануари 2020 година. Заедно со ...
сите 224 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 399 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Недела на стручни советници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: