СДСМ не ги исполни условите на Советот на ЕУ потребни за датум за преговори


Владата предводена од Зоран Заев и СДСМ не ги исполни условите кои Советот на ЕУ ги побара минатата година како предуслов за добивање на датум за почеток на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Власта на Заев е во очај. Катастрофата која ја создадоа се обидуваат да ја покријат со класична предизборна корупција на гласачите, па спроведуваат партизација ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Мислам дека направивме многу добра работа, направивме исчекор од земја која нема искуство во однос на проверките не само во МВР, туку и генерално во државниот ...
| | веќе видена | слични

За 60% е зголемен бројот на огласи за вработување во државните институции, според објавените огласи од страна на Владините и општинските служби во Македонија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фирмата на семејството на градоначалникот на Пласница, „Пуцко Петрол“ е рекордер по суми во добиени тендери од државни институции откако СДСМ дојде на власт, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полнењето на државната и на јавната администрација продолжува. Имено, распишани се огласи за вработување на околу 20 тина државни службеници во Министерството ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија е подготвена за претстојните предвремени парламентарни избори, кои ќе се одржат на 12 април следната година. Сепак, како што за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стапуваат на сила новите мерки за заштита од Ковид-19. Без маска нема излегување ниту на отворено, а групирањето по 22 часот ќе се казнува. Граѓаните со ...
сите 493 | | | веќе видена

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација. Утрово имав состанок со директорите на сите интерни клиники, на ...
сите 405 | | | веќе видена

Вечерашниот протест е со цел да ги потсетиме граѓаните на сите „достигнувања“ т.е. лаги и измами со кои власта ја замајува јавноста на темата здрава животна ...
сите 205 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се ...
сите 87 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев на Фејсбук пишува дека доколку Македонија не ги признае реалностите, датумот за нејзината средба со ЕУ ќе биде одложен и ...
сите 222 | | | веќе видена

„Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа цело ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ не ги исполни условите на Советот на ЕУ потребни за датум за преговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: