Богојески до Мицкоски: Кога ќе се откажете од политиките на „груевизмот”?

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
| | веќе видена | слични

1 Не може нам да ни биде здодевно. Во Македонија е забранета досада. Барем малку раат да видиме. Замислете да го добиевме датумот за почеток на преговорите со ...
| | веќе видена | слични

И за државата и за граѓаните е неопходно да има предвремени избори. Знаеме дека датумот немаше да ни го направи животот розов преку ноќ, но ќе ја зауздаше ...
| | веќе видена | слични

Насер Селмани во вчерашното издание на дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21, говорејќи за причините поради кои ЕУ не сака да ги отвори преговорите со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Писмото на шесте земји испратено минатата недела до Европската Комисија во кое се бара почеток на преговорите со Албанија и Македонија во март 2020-та се ...
сите 345 | | | веќе видена

На 14.ноември го одбила барањето за нејзино пуштање со гаранција од три стана, за на 19 номеври да одлучи да го прифати барањето за замена на затворскиот со ...
сите 124 | | | веќе видена

Министерката за правда во интервју за „Макфакс“ рече дека со идејата за проверката во правосудството нема да биде опфатено само испитување имот на судии и ...
сите 215 | | | веќе видена

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Во гаража e претепан Илија Тозија, поранешен управител во фирмите поврзани со Сашо Мијалков. Ноќеска во гаража во Скопје го нападнале три непознати лица. Тој ...
сите 291 | | | веќе видена

Освен што се покажа дека едно зборува дома, а друго надвор, Мицкоски доживеа дебакл на клучните стратешки теми. Со првата резолуција ЕПП заклучи дека ЕУ со ...
сите 101 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со заменик-координатор на пратеничката група на ЦДУ/ЦСУ, Торстен Фреи. На средбата се ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богојески до Мицкоски: Кога ќе се откажете од политиките на „груевизмот”?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: