ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Николоски на работни средби во Рим и Ватикан


5 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски во гостувањето во емисијата 10 минути на ТВ21 изјави дека очекува в понеделник премиерот Зоран Заев да си ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во интервју за ТВ 21, на прашањето кои биле најголемите погрешни чекори што ги направила владата за ...
| | веќе видена | слични

Заев во понеделник да си поднесе оставка и потоа да преминеме кон формирање техничка влада, како што предвидува Пржинскиот договор, изјави потпретседателот на ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во интервју за Телевизија 21 истакна дека единствен и логичен чекор во нормална држава, по ваков неуспех е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако Македонија не доби датум за почеток за преговори со Европската Унија заради немање суштински реформи и стабилна економија, Зоран Заев наместо вината да ...
| | веќе видена | слични

Јас уште минатата година кога го добив сознанието за создавање на група помеѓу Македонија и Албанија уште тогаш апелира. За жал година ипол после тоа сите ...
| | веќе видена | слични

Ние кажавме дека граѓаните на Република Македонија не треба да бидат заложници на неуспесите на Зоран Заев но за жал вистината е дека државите ги водат влади и ...
| | веќе видена | слични

Сите очи овие денови се вперени во Франција и Брисел. Се нижат коментари, анализи, дебати со експерти, што ако конечната одлука в петок за Македонија биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот македонски премиер, Љупчо Георгиевски вечерва во интервју на Тв 24 кажа дека нашиот пат кон Европската Унија ќе биде малку подолг, но важно е да ...
сите 646 | | | веќе видена

Oткако поранешната обвинителка од СЈО, Катица Јанева од Шутка беше однесена во домашен притвор во станот на нејзинот син, на Фејсбук со коментар се јави ...
сите 352 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска, во рамките на конгресот на Европската народна партија во Загреб, се сретна со премиерот на Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 137 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Македонија квалификациите за ЕВРО 2020 во групата Г ги заврши на третото место со освоени 14 бодови.Имавме четири победи, две ремија и четири порази. ...
сите 349 | | | веќе видена

Новиот формат на Дејвис купот дебитира неделава во Мадрид и тоа во организација на компанијата „Космос“ зад која стои фудбалерот на Барселона, Жерард Пике. На ...
сите 179 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска и утре е во посета на Загреб каде во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб ќе оствари повеќе билатерални ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Николоски на работни средби во Рим и Ватикан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: