Во Кичево ќе се субвенционираат 800 семејства за замена на огревно дрво со инвертор


АД Електрани на Северна Македонија целосно ќе субвенционира вградување на инвертор клима системи за загревање на домаќинствата како супституција на огревното ...
| | веќе видена | слични

По повеќе од пет години во Југоисточниот плански регион повторно се покренува иницијатива за изградба на регионална депонија, откако претходната пропадна. На ...
| | веќе видена | слични

Квалитетна и здрава животна околина е еден од основните предуслови за квалитетен живот на граѓаните и ова е клучна заложба на Владата. Ова го напиша денеска ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Претседателот на Владата денеска претседаваше со 159-тата седница на Владата која што се одржа во Битола, како прва седница во низата што во наредниот период ...
| | веќе видена | слични

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, заменик-министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

На седницата присуствуваа, и во нејзината работа учествуваа и градоначалниците од пелагонискиот регион, од општините Битола, Прилеп, Крушево, Кривогаштани, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е одговор на шефот на хрватската влада на предлогот на Франција да се менува прво методологијата на преговорите пред да се започнат преговори со Македонија ...
сите 941 | | | веќе видена

Се прават последни дипломатски напори Македонија да добие датум за почеток на преговорите со ЕУ. Државниот врв ќе лобира до последен момент, за позитивна ...
сите 1297 | | | веќе видена

Енис Барди е подготвен за настап за Леванте на гостувањето на „Санчес Писхуан“ во Севилја откако ја санира повредата поради која не беше во комбинација на три ...
сите 131 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација е во топ-10 рангирани селекции со најмногу неуспешни квалификациски циклуси без успех, односно пласман на големо ...
сите 313 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

„Ситуацијата е крајно неизвесна, влогот е огромен, фрустрациите се големи, меѓудругото и кај комесарот Хан. Кај огромно мнозинство од земјите-членки ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Кичево ќе се субвенционираат 800 семејства за замена на огревно дрво со инвертор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: