Калифорнија во мрак: Повеќе од милион луѓе без струја, затворени училишта и маркети, а допрва доаѓаат нови проблеми


11 копии

Повеќе од милион луѓе во Калифорнија останале без струја, откако главната дистрибутивна компанија прекинала со снабдувањето како мерка за претпазливост, ...
| | веќе видена | слични
15 копии
4 копии

Во американската сојузна држава Калифорнија од петокот на сила е вонредната состојба поради големите шумски пожари кои проголтале бројни објекти на југот од ...
| | веќе видена | слични

Оваа сојузна држава има историја на шумски пожари кои предизвикале штети од милијарди долари Калифорниската компанија за електрична енергија ќе исклучи од ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

Околу 500 пожарникари се борат против пожарите кои надвор од контрола беснеат на истокот на Австралија, а досега изгореле 30 куќи. Повеќе од 40 пожари избиле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема напредок во позициите на земјите-членки на ЕУ за отворањето преговори со Албанија и Северна Македонија по вечерашниот амбасадорски состанок во Луксембург. ...
сите 756 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Калифорнија во мрак: Повеќе од милион луѓе без струја, затворени училишта и маркети, а допрва доаѓаат нови проблеми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: