„Call of Duty: Моbilе“ со рекордни 100 милиони преземања

Извештај на германската компанија за сајбер-безбедност „Кјур 53“ посочува дека апликација на кинеската Комунистичка партија наречена „Проучи ја супернацијата“ ...
| | веќе видена | слични

Само затоа што учествувале во дискусија за протестите во Хонг Конг, некои членови од форумот „Близард“ биле банирани на период од неверојатни 1.000 години. Со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Само затоа што учествувале во дискусијата за протестите во Хонг Конг, неколкумина членови на платформата за видеоигри „Близард“ биле исфрлени од форумот, а ...
| | веќе видена | слични

Само поради тоа што учествувале во дискусија за протестите во Хонгконг, одредени членови на форумот на американската компанија за видео-игри „Близард“, добиле ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската ...
сите 170 | | | веќе видена

Нова провокација од бугарскиот вицепремир Красимир Каракачанов. Тој за „ТВ Европа“ изјавил дека Бугарија ќе каже дека не е време за меѓувладина конференција ...
сите 334 | | | веќе видена

Сиромаштија, граѓани без работа, покачени давачки е реалната слика во Македонија. Поради пандемијата Ковид – 19, над 40.000 граѓани останаа без работа, ...
сите 308 | | | веќе видена

Воспитувачка во градинката „Младост“ во Тетово позитивна на Ковид-19. Освен неа, во изолација се испратени и две деца за кои се грижела, иако тие сега за сега ...
сите 250 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Call of Duty: Моbilе“ со рекордни 100 милиони преземања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: