1.000 години забрана за постирање на форум поради дискусија за Хонг Конг


Само затоа што учествувале во дискусија за протестите во Хонг Конг, некои членови од форумот „Близард“ биле банирани на период од неверојатни 1.000 години. Со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Кина е втор по важност пазар за американската кошаркарска НБА лига, а од Пекинг зависи и висината на платата која ја добиваат играчите. Политиката и спортот, ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарот од ЛА Лејкерс ги повредил демонстрантите велејќи дека слободата на говорот може да има негативни последици. Демонстрантите во Хонгконг изразиле ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Демонстрантите во Хонг Конг ги прегазија и ги запалија дресови на Леброн Џејмс како одговор на коментарите што ѕвезда ги кажа за неодамнешните проблеми на НБА ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кошаркарот на Бруклин, Кајри Ирвинг, изрази загриженост поради контролните натпревари во Кина во претсезонскиод дел од НБА-лигата, пренесува ЕСПН. Наведено е ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Леброн Џејмс смета дека генералниот менаџер на Хјустон рокитс, Дерил Мори „не бил доволно едуциран“ пред на Твитер да ја прати пораката со поддршка на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, изјави денеска дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се ...
сите 324 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Што мисли народот“ истакна дека опозицијата сериозно размислува да побара ...
сите 222 | | | веќе видена

Договорот за пријателство меѓу Бугарија и Северна Македонија ги има сите гаранции да се применува во добра волја и од двете страни. Нам целта не ни е да ја ...
сите 386 | | | веќе видена

„Факт е дека есенскиот бран со коронавирус подрани, но не е точно дека ние не бевме подготвени“, изјави епидемилого д-р Жарко Караџовски во интервју за МРТ. ...
сите 39 | | | веќе видена

Бројот на сторители на кривични дела во 2019 година, бележи благо намалување по однос на кривичните дела сторени во 2018. Во извештајот за работа на Јавното ...
сите 6 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

1.000 години забрана за постирање на форум поради дискусија за Хонг Конг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: