Внукот на Скоти Пипен потпиша за Голден Стејт иако го немаше на драфтот


Кавион Пипен (22 години, висок 2,08 метра), вник на легендата на Чикаго Булс, Скоти Пипен, денеска потпиша договор со петкратниот НБА-финалист, Голден Стејт ...
| | веќе видена | слични

Седум дена не делат до почетокот на новите возбудувања во најинтересната кошаркарска лига во светот, НБА Лигата. Пред почетокот на сезоната, клубовите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во пријателски дуел на два поранешни НБА шампиони, ноќта понеделник кон вторник, Лос Анџелес лејкерс го совлада Голден Стејт вориорс со 104:98. „Есзерџиите“ ги ...
| | веќе видена | слични

Далас маверикс по четири меча во претсезоната конечно запиша триумф, и тоа убедлив, ја совладаа Оклахома со 107:70 пред околу 15.000 гледачи во „Американ ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Девојката на Јанис Адетокумбо, Мараја Ридлспригер, објави дека e бремена, а најинтересниот коментар на оваа нејзина објава го даде токму најдобриот кошаркар на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Петстотини и осумнаесет нови случаи на заболени од Ковид-19 беа регистрирани вчера во земјава. Раст на новозаболените изминатиот период е забележан во целиот ...
сите 635 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 129 | | | веќе видена

Во период кога есенскиот бран на коронавирусот зема замав, како кај нас, така во државите од регионот и Европа, а бројот на инфицирани секојдневно расте и ...
сите 348 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 148 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се заблагодари на сите што учествуваа на денешниот протест. ВМРО се Илинденците, Партизаните, Асномците. Македонија е и потта на ...
сите 344 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Внукот на Скоти Пипен потпиша за Голден Стејт иако го немаше на драфтот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: