Мицкоски од Ресен: Македонија нема повеќе време за губење


3 копии

Односите помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и сестринските партии во ЕПП се исклучително добри, рече во интервју за „Сител“ Волкмар Клајн, пратеник во германскиот Бундестаг, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во интервју за Сител германскиот пратеник Волкмарк Клаин од германскиот Бундестаг изјави дека „ВМРО има одлични односи со сестринските партии, Мицкоски донесе ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ д-р. Христијан Мицкоски, заедно со советникот за надворешна политика на претседателот Стефан Андоновски оствари средба со Арне ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со советникот за надворешна политика на претседателот Стефан Андоновски, остварил средба со Арне ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 418 | | | веќе видена

Пазарните инспектори втор ден во обиколка на угостителски објекти – но, без ниту една пишана казна. Рестораните и кафулињата полупразни, но парковите преполни. ...
сите 345 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 101 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 166 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски од Ресен: Македонија нема повеќе време за губење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: