Поглед во иднината: Роботи како Трансформери ќе истражуваат други планети


Роботите се бестрашните истражувачи на нашиот Сончев Систем и физички влегуваат онаму каде што човекот не може, за да собираат податоци и да прават снимки и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Научниците објавија дека откриле нови 20 за нас досега непознати месечини кои кружат околу Сатурн. Сега, оваа планета има вкупно 82 природни сателити, за ...
| | веќе видена | слични

Нови видови органски соединенија се откриени на природниот сателит на Сатурн, Енцелад, при голема мисија за потрага по вонземски живот, објави НАСА. Научниците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сатурн го тргна од тронот Јупитер како планета од Сончевиот Систем со најмногу месечини, објави научниот институт „Карнеги“. Научниците откриле 20 претходно ...
| | веќе видена | слични

Сите комети во нашиот Сончев Систем можеби потекнуваат од исто место, што можеби го објаснува фактот како настанал животот на Земјата. Тим американски и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова според дипломатите е последна шанса германската канцеларка да го убеди францускиот претседател да го смени ставот за блокирање на планираниот почеток на ...
сите 623 | | | веќе видена

Лидерите на двете најголеми партии СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски денеска испратија пораки за очекувањата во врска со состанокот на ...
сите 342 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поглед во иднината: Роботи како Трансформери ќе истражуваат други планети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: