Медиуми - Бугарија ги мати сметките, Франција се дума


„Наместо договор за интегрирање, добивме договор за дистанцирање“ – се осврнува Нова Македонија со овој наслов на заклучокот на бугарскиот државен врв од ...
| | веќе видена | слични
9 копии
4 копии

Заменик претседателот на Владата и министер за внатрешни работи Оливер Спасовски и Еврокомесарот задолжен за миграции, Димитрис Аврамопулос го потпишаа ...
| | веќе видена | слични

Договорите кои беа потпишани во Брисел, во името на ЕУ ги потпиша Димитрис Аврамопулос, еврокомесар за миграции, внатрешни работи и граѓанство, во името на ...
| | веќе видена | слични

Иако нашата земја не се соочува со конкретен ризик од терористички акт, вели министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, предизвикот лежи во нејзината ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Миграцијата како феномен секогаш била присутна и актуелна на глобално ниво, но и на Балканот, а Будимпештанскиот процес го содржи вистинскиот пристап – ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска имаше работна средба со генералниот директор на Генералниот директорат за проширување и соседство во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Северна Македонија е многу важен партнер за Европската комисија, која во изминатиот период покажа сериозен напредок во процесот на пристапување кон ЕУ и ...
| | веќе видена | слични

На 9 и 10 октомври во Скопје, во рамки на годинешното претседавање на Северна Македонија со Меѓународниот центар за развој на миграциски политики – ИЦМПД, кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

МАКЕДОНИЈА ИМА СВОИ ИНТЕРЕСИ, СВОЈА ПОЛИТИКА И СВОЈА ИДНИНА, АНДРЕЈ КОВАЧЕВ. А ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ Е ПРЕДВОДНИК НА ОТПОРОТ И ПОСЛЕДНИОТ БЕДЕМ, КОЈ ВО СТОИ НА ...
сите 235 | | | веќе видена

Американската авиокомпанија „Јунајтед ерлајнс“ во петокот започна да доставува вакцина против коронавирус произведена од фармацевтската компанија „Фајзер“ во ...
сите 296 | | | веќе видена

Преку спроведување на концептот на СМАРТ-финансии – на среден рок може да постигнеме двојно поголем економски раст во споредба со последната деценија, што би ...
сите 123 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 139 | | | веќе видена

Се уште нема одговор од надлежните институции дали имало пропусти во лекувањето на 41 годишната беровчанка Довичинска што пред 15 дена почина на штипско ...
сите 466 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Медиуми - Бугарија ги мати сметките, Франција се дума

Од:
До кого (е-маил):
Порака: