Интер и натаму максимален, нова победа и за Јуве


Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски остана на клупата за резерви и не настапи за Мајорка против Еспањол, во меч што неговиот тим го доби со 2:0. ...
| | веќе видена | слични

Фудбалот е игра во која обично судијата треба да биде во втор план, но таков не беше случајот на последниот меч од саботната програма во италијанската Серија ...
| | веќе видена | слични

Милан како гостин ја победи Џенова со 2-1 во последниот меч од Серија А денеска, а крајот го украси делото, бидејќи ова беше еден од најинтересните мечеви во ...
| | веќе видена | слични

Милан со 2-1 славеше победа на гостувањето кај Џенова во рамки 7. Коло од Серија А. Тимот предводен од тренерот Џампаоло, за кого пораз вечерва најверојатно ќе ...
| | веќе видена | слични

Саботната програма во Серија А беше затворена со пресметката меѓу Џенова и Милан, натпревар кој ќе се памети по драмата која настана во второто полувреме, по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Милан ја прекина серијата порази во Италија и конечно забележа триумф, славеа на гостувањето кај Џенова со 2-1 во натпревар полн со возбудувања, Пепе Реина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 205 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 83 | | | веќе видена

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 251 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 158 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Зголемениот број инфицирани од коронавирусот во последните две недели во гевгелиско за епидемиологот Сашо Олумчев од Подрачната единица на Центарот за јавно ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интер и натаму максимален, нова победа и за Јуве

Од:
До кого (е-маил):
Порака: