Агенцијата Fitch го зголеми кредитниот рејтинг на Србија на ББ+

4 копии
3 копии
5 копии

Стотици луѓе излегоа на улиците на Бејрут, осудувајќи ја се потешката економска ситуација во Либан. Власта во земјата воведе мерки за штедење за да се намали ...
| | веќе видена | слични

Останато

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 160 | | | веќе видена

Очекувам преговорите за членство во ЕУ со Северна Македонија и Албанија да бидат отворени во март, освен ако не се чека Самитот во Загреб во мај, изјави во ...
сите 321 | | | веќе видена

Според американскиот претседател Доналд Трамп, оставката на боливискиот лидер Ево Моралес е важен момент за демократијата на западната хемисфера. Додаде дека ...
сите 181 | | | веќе видена

Утринава 7 степени измерени во Прилеп и Претор, 8 во Битола, до 14 Дојран. Најмногу дожд наврна во Гевгелија. Времето денеска облачно со врнежи од дожд, ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Агенцијата Fitch го зголеми кредитниот рејтинг на Србија на ББ+

Од:
До кого (е-маил):
Порака: