Гостиварецот Бурхан Амети на меѓународна изложба „Од отпад до уметност“ во Азербејџан

Уметникот Бурхан Амети учествува на 8-та меѓународна изложба во музејот „From waste to Art”“ што се одржува во Баку, Азербејџан од 21-ви септември до 1-ви ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Во мобилна/монтажна галерија во Паркот на франкофонијата утре, 26 септември, со почеток 20 часот ќе биде поставена Ликовната инсталација „Светилиште” на Ѓорѓи ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Пред голем број љубители на убавата уметност, колеги и пријатели, вечерва во изложбениот салон од Центарот за култура во Кичево, беше отворена првата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 1462 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гостиварецот Бурхан Амети на меѓународна изложба „Од отпад до уметност“ во Азербејџан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: