СДСМ: Мицкоски да каже дали Камчев ја финансирал кампањата на ВМРО-ДПМНЕ


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да одговори што не сака јавноста да дознае за Рекет, бараат од владеачката СДСМ. - Мицкоски наместо да шири лажни ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Песната „Лажи, лажи Вере“ ечеше од седиштето на ВМРО-ДПМНЕ додека Стефан Васев од СДСМ држеше прес-конференција пред седиштето на опозициската партија. Ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали Орце Камчев преку неговите фирми ја финансирал кампањата на ВМРО-ДПМНЕ за претседателските избори? Дали сите донации за кампањата на ВМРО-ДПМНЕ за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шести ден во белиот дворец зад мене молчат и не одговараат на јавно поставеното прашање: Дали Орце Камчев ja финансирал изборната кампањата на ВМРО-ДПМНЕ? Нема ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пет дена молк во ВМРО-ДПМНЕ, бегаат од одговор, бегаат од јавноста, не даваат одговор на прашањето дали Орце Камчев ja финансирал изборната кампањата на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ да не ја брка мувата од капата туку да каже за Орце Камчев и дали сите донации се регистрирани во Финансискиот извештај, порача владејачката партија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На состанокот се очекува раководството да ги информира за вчера постигнатиот договор со власта за предвремени избори на 12-ти април. Јулијана Николовска за ...
сите 600 | | | веќе видена

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 206 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

На вчерашната лидерска средба ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уплашија од брзи избори. Тоа што Мицкоски не прифати избори во декември кажува дека се плаши ...
сите 320 | | | веќе видена

Вчера во 16.55 часот на магистралниот пат Охрид– Кичево, во близина на крстосница со регионален пат за Битола, патничко возило „југо“, со кичевски регистарски ...
сите 272 | | | веќе видена

Ова е уште еден удар за британскиот премиер Борис Џонсон, кој има намера да ја изведе земјата од ЕУ до крајот на месецот, пишува АП. Претставничкиот дом, со ...
сите 384 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски да каже дали Камчев ја финансирал кампањата на ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: