Сугарески: Се гради нов водовод во Радовиш, ќе нема рестрикции на вода


Со проектот за изградба на цевковод и резервоари за вода во неколку населени места во општина Радовиш ќе обезбедиме навремена и постојана дистрибуција на вода ...
| | веќе видена | слични

На Попова Шапка се изведуваат завршите работи од реконструкцијата и асфалтирањето на патот од Тетово до овој скијачки центар што започна на 23 јули. Министерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

– За десетина започнуваме со изградба на трета лента од Крива Паланка до граничниот премин Деве Баир, со што ќе го олесниме сообраќајот до овој граничен премин ...
| | веќе видена | слични

Тоа  ќе значи целосно решавање на проблемот со патната инфраструктура во овој регион и подобрување на сообраќајното поврзување, најави министерот за транспорт ...
| | веќе видена | слични

Градоначалниците на општините Гевгелија и Богданци, Сашо Поцков и Блаже Шапов, со раководителката на Југоисточниот плански регион, Жулиета Ѓуркова, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Реномираниот BBC пишува за најавените предвремени парламентарни избори, цитирајќи го Заев дека „Ние сме жртви на историската грешка на ЕУ“. Во написот на ...
сите 751 | | | веќе видена

Битно е предвремените парламентарни изборите да се демократски и да победи најдобриот, изјави лидерот на ДУИ, Али Ахмети по лидерската средба што вечерва се ...
сите 457 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сугарески: Се гради нов водовод во Радовиш, ќе нема рестрикции на вода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: