Од идната недела велешани ќе можат да аплицираат за субвенции за набавка на печка на пелети или инвертер клима

Од следната недела до 25 октомври велешани ќе можат да аплицираат за субвенции за печка на пелети или инвертер клима. Советот на Општина Велес вчера одлучи на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии

Oгласот кој ќе трае до први октомври годинава. Финансиската поддршка изнесува до 600 илјади денари по корисник. До први октомври пчеларите ќе можат електронски ...
| | веќе видена | слични

Наместо за 3 земјоделците парите ќе ги добиваат за 6 месеци. Апликациите кои немаат целосна документација ќе бидат веднаш одбиени што е во согласност со ...
| | веќе видена | слични

Фармери кои набавиле пчелни матици, нерези или назимки во приодот од 1-ви јануари до 30- ти септември 2019-та година, можат да поднесат барање за финансиска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поминаа неколку дена, има ли осомничени за крвавите шипки по главата на критичар на власта? Поминаа 4 години, оваа иста, стара и потрошена влада направи ли ...
сите 169 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 123 | | | веќе видена

Работиме на финализирање на преговарачката рамка, со цел да ја усвоиме и да ја одржиме првата меѓувладина конференција за време на претседавањето со Советот на ...
сите 176 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 117 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од идната недела велешани ќе можат да аплицираат за субвенции за набавка на печка на пелети или инвертер клима

Од:
До кого (е-маил):
Порака: