Камерон: Можен е втор референдум за Брегзит

Од ЕУ денеска соопштија дека преговорачите од двете страни се подготвени и согласни да продолжат со разговорите со цел изнаоѓање на адекватно решение за ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

Европската комисија денеска повтори дека договорот со Велика Британија за напуштање на Европската унија мора да содржи „целосно изводливо и законско оперативно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Камерон: Можен е втор референдум за Брегзит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: