Хонгкошката берза достави понуда од 36,6 милијарди долари за купување на Лондонската берза

2 копии

Операторот на Хонгконгшката берза, компанијата Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX), достави понуда до лондонската берзанска група (LSE) за спојување. Тоа е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

На европскиот технолошки пазар се појави нов, речиси непознат играч – Prosus Group од Јужна Африка, вредна компанија речиси 100 милијарди долари, за кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Светскиот пазар на капитал го тресе шок по објавата дека Кинези сакаат да ја направат трансакцијата на деценијата а по најновите вести акциите на LSE забележаа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
сите 449 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 120 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 115 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 75 | | | веќе видена

Во тек се анализи и планови за воведување евентуално на нови мерки за спречување на понатамошното ширење на вирусот. Наша стратегија и цел е навремено да ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хонгкошката берза достави понуда од 36,6 милијарди долари за купување на Лондонската берза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: