КУПУВАЊЕ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Кој понуди 36 милијарди долари да ја купи Лондонската берза

Светскиот пазар на капитал го тресе шок по објавата дека Кинези сакаат да ја направат трансакцијата на деценијата а по најновите вести акциите на LSE забележаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали некогаш сте се запрашале зошто дијамантите не се на списокот на Светски чуда?Ако ние се прашуваме, тие веднаш би се нашле на него, затоа што се волшебни и ...
| | веќе видена | слични

Операторот на Хонгконгшката берза, компанијата Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX), достави понуда до лондонската берзанска група (LSE) за спојување.Тоа е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 390 | | | веќе видена

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 221 | | | веќе видена

Собранискиот спикер Џафери го врати на доработка предлогот за анкетната комисија за СЈО кој пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ го достави до него и им даде рок ...
сите 357 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 40 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева останува во притвор, откако судијата на претходна постапка ја одбил понудената гаранција во имот, а ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КУПУВАЊЕ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Кој понуди 36 милијарди долари да ја купи Лондонската берза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: