УЕФА одбра име за новиот евро турнир

Лацио вечерва гостува кај Клуж во Романија, во првото коло од групната фаза од Лигата на Европа. Освен Клуж, во оваа група противници на Лацио ќе му бидат и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Сезоната на богаташите започнува денеска. Ливерпул е актуелен бранител на трофејот, а 31 клуб ќе атакуваат да го симнат од тронот. Европската куќа на фудбалот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Зоран Заев и неговите министри во услови на пандемија со КОВИД-19 наместо решенија за проблемите и предизвиците, тие системот го доведоа до колапс, велат од ...
сите 446 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 146 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 254 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Северна Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и ...
сите 240 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена

Директорот на Клиниката за токсикологија, д-р. Нико Беќаровски со пост на Фејсбук реагираше за нападот што се случи врз негов колега од страна на 32-годишен ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЕФА одбра име за новиот евро турнир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: