Одмор за раскажување: Тргнал како патник, а завршил како капетан на авион за Шпанија

4 копии

Мајкл Бредли, пилот на компанијата „Изи џет“ кој со семејството патувал на одмор во Шпанија, таму стигнал како капетан на авионот со кој требало да патува, ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите дефанзивци во историјата на НБА лигата, Денис Родман, кој во кариерата има пет шампионски титули во НБА лигата, во последните неколку години ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оливија Њутн Џон првата дијагниоза на рак на градите ја добила во 1992 . По хемотерапии и операција се опоравила, туморот се вратил во 2013, а потоа уште еднаш ...
| | веќе видена | слични

Ачерби ја завршил хемотерапијата и се вратил на фудбалските терени. Од 4 октомври 2015-та без престан одигра дури 123 натпревари за Сасуоло во Серија А, на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 638 | | | веќе видена

Сите обвинители од Специјалното јавно обвинителство се враќаат во матичните освен притворената Катица Јанева која од денeска и практично е без работа. Нејзе ...
сите 402 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против 31-годишниот С.М. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при ...
сите 176 | | | веќе видена

ОВЕН Вложувате многу енергија во работата. Овој период ќе дознаете многу нешта кои не сте ги ни претпоставувале. Не трошете време на туѓите грижи и чувајте се ...
сите 136 | | | веќе видена

Криминалците и арамиите коишто се власт не смеат да биат причината која ќе го загорзи датумот за почнување на преговори со Европска Унија, истакна во ...
сите 197 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одмор за раскажување: Тргнал како патник, а завршил како капетан на авион за Шпанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: