(Видео) Анѓушев претстави мерки за повисока продуктвност и конкурентност на компаниите


Економијата во земјата се развива во добра насока, а за тоа доказ е растот на бруто домашниот производ од 4,1% во првиот квартал и од 3,1% во вториот квартал ...
| | веќе видена | слични

Собраниска Комисија за финансирање и буџет ја почна расправата по ребалансот на Буџетот за 2019 година. Пред членовите предлогот го образложува министерката за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Алоцирање на средствата онаму каде што ќе има најголема ефикасност и каде што може да се постигнат поголеми економски ефекти, е целта на предложениот ребаланс ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска во Собранието во процедура влегува ребалансот на Буџетот за 2019 година кој обезбедува придобивки за граѓаните. Со ребалансот обезбедуваме 400 милиони ...
| | веќе видена | слични

Со Ребалансот 2019 се обезбедува поддршка за поголеми плати во приватниот и јавниот сектор, повеќе средства за активни мерки за вработување и средства за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Со ребалансот обезбедуваме 400 милиони денари за поддршка на раст на платите. Ќе се субвенционираат придонесите од задолжителното социјално осигурување за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 260 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Скопје, 28. мај 2020 (Inpress) – Исправени сме пред два избора – да се навикнеме безусловно да ги почитуваме мерките за заштита на здравјето кои се предуслов ...
сите 208 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 194 | | | веќе видена

Зоран Заев и Владата ги лажат граѓаните дека добро се справуваат со кризата. Пари за поддршка нема, а долговите растат. Лагата е стил на однесување на СДСМ и ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Анѓушев претстави мерки за повисока продуктвност и конкурентност на компаниите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: