Французин починал среде секс, а судот ја обвини за тоа компанијата каде што работел

Судот донесе пресуда француската железничка компанија да ја плати отштетата за семејството на мажот , зашто тој бил на службен пат и починал на работното ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Работодавецот е одговорен за секоја несреќа што ќе се случи на службено патување, заклучил судот во Париз, а тоа се однесува и на срцев удар што ќе се случи за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Француски инженер починал на службено патување, по срцев удар, откако имал секс со непозната жена, па сега работодавачот ќе мора да му плати обесштетување на ...
| | веќе видена | слични

Француска железничка компанија ќе исплати отштета на семејството на свој вработен Хавиер Х., кој починал од инфаркт додека имал секс со непозната жена за време ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерите на Алијансата за Албанците и Алтернатива Зијадин Села и Африм Гаши нема да одат на средбата на челниците на партиите од албанскиот политички блок што ...
сите 710 | | | веќе видена

Штетата предизвикана од катастрофалната експлозија на пристаништето во Бејрут е над 15 милијарди долари. Тоа го соопшти либанскиот претседател Мишел Аун. – ...
сите 474 | | | веќе видена

Фондот за осигурување на депозити упати известување до физичките лица – депоненти на „Еуростандард банка“ АД Скопје дека обесштетувањето по основ на вкупни ...
сите 157 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничната служба на граничниот премин „Богородица“, од страна на грчката гранична служба од ...
сите 295 | | | веќе видена

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Французин починал среде секс, а судот ја обвини за тоа компанијата каде што работел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: