Гобер: Ние дојдовме тука да го освоиме златото, многу не отпишаа, ама…


Селекцијата на Франција успеа да ги надигра Соединетите Американски Држави на денешниот четвртфинален меч на Светското првенство во Кина, резултат за кој ...
| | веќе видена | слични

Драматичниот пат на играта на репрезентацијата на Австралија во финишот од натпреварот за третото место влијаеше на тоа Србинот Богдан Богдановиќ да заврши на ...
| | веќе видена | слични

Америка во еден мирен и рутински меч против Полска славеше со 87:74 и го освои седмото место на Мундобаскетот, завршна позиција која никој не ја очекуваше од ...
| | веќе видена | слични

Големите очекувања од дрим тимот според Коби се производ на тоа што светот е опседнат со тоа дека Американците мора секогаш да доминираат. „Не е работа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 625 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 389 | | | веќе видена

Македонија чекаше и не дочека Турција да ја победи Финска, што ќе значеше пласман на нашите одбојкари во осминафиналето од Европското првенство. Турција загуби ...
сите 343 | | | веќе видена

Сакаме да изградиме систем во кој пациентот ќе биде во центар и сакаме да ја подобриме комуникацијата со пациентите, да го слушнеме нивниот глас „Доста е за ...
сите 279 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гобер: Ние дојдовме тука да го освоиме златото, многу не отпишаа, ама…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: