Утре во 13 часот е долгоочекуваниот дуел Србија – САД, ама сега никој не го интересира


Пред почетокот на Светското кошаркарско првенство, многумина прогнозираа дека во финалето ќе играат САД и Србија. Тоа беа двете селекции со најголеми шанси за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ливерпул ги дозна можните ривали во полуфиналето од Светското клупско првенство, кое традиционално се игра во декември. Европскиот владетел има директно место ...
| | веќе видена | слични

Со ждребот во Сиднеј беа одредени групите за премиерното издание на АТП купот кој за првпат ќе се одржи во јануари следната година. Најинтересна ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Иако Франција ја имаше фаворитската улога, „гаучосите“ одиграа фантастичен натпревар и после 17 години повторно ќе се борат за светската титула. Предводени од ...
| | веќе видена | слични

Со одигрувањето на четврт-финалето на Светското првенство (СП) во кошарка во Кина се заокружи уште еден дел од квалификациите за пласман на Летните олимписки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
сите 449 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 120 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 115 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 75 | | | веќе видена

Во тек се анализи и планови за воведување евентуално на нови мерки за спречување на понатамошното ширење на вирусот. Наша стратегија и цел е навремено да ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре во 13 часот е долгоочекуваниот дуел Србија – САД, ама сега никој не го интересира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: