Симон Трпчевски ја отвора новата концертна сезона на Прашката филхармонија

2 копии

На македонскиот пијанист Симон Трпчески му падна честа вечерва да ја отвори новата концертна сезона на Прашката филхармонија. На свечениот концерт пред ...
| | веќе видена | слични

Под диригентската палка на Антони Вит ќе ги чуеме виртуозниот руски пијанист Александар Мерников со Концертот за пијано и оркестар бр.1 од Лудвиг ван Бетовен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Впечатлив настап имаше младиот јапонски пијанист Томохиро Адачи кој одржа концерт синоќа во црквата „Света Софија“ во Охрид, во организација на Националната ...
| | веќе видена | слични

Адачи покажа маестрална изведба на внимателно избраниот репертоар, и со неверојатна леснотија и префинета техника ја воодушеви публиката која го награди со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Јапонско-хрватскиот пијанист Томохиро Адачи вечер во црквата „Света Софија“ во Охрид ќе одржи концерт, во организација на Националната установа „Охридско ...
| | веќе видена | слични

Останато

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов како адвокат бил разочаран од тоа како се води истрагата за криминалната афера „Рекет“, а како политичар само еднаш се ...
сите 846 | | | веќе видена

 Судење кое е закажано за денеска претходното судско рочиште за овој предмет не беше одржано поради отсуство на адвокатите на обвинетите. Во случајот „Талир ...
сите 239 | | | веќе видена

Сакаме да изградиме систем во кој пациентот ќе биде во центар и сакаме да ја подобриме комуникацијата со пациентите, да го слушнеме нивниот глас „Доста е за ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Симон Трпчевски ја отвора новата концертна сезона на Прашката филхармонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: